Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy
  «   2016   »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
             
dzisiaj mamy: Sobota, 10 Grudzień 2016
imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

 

Aktualności

 • Posiedzenie Rady Sekretariatu Metalowców w Świdniku

  05-12-2016
  Posiedzenie Rady Sekretariatu Metalowców w Świdniku
  1 grudnia Rada Sekretariatu NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu, którego gospodarzem była Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” omówiła propozycje przyszłorocznego planu działania Sekretariatu, zwłaszcza w kontekście prowadzonej polityki przemysłowej, a także budżet Sekretariatu i bieżącą sytuację w branżach. Po południu członkowie Rady oglądali zakład PZL Świdnik, który jest częścią grupy Leonardo Helicopters.
  Drugiego dnia członkowie Rady wzięli udział w debacie nt. ważności offsetu w rozwoju polskiego przemysłu obronnego z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej – gen. Stanisława Butlaka i płk. Michała Heresiukiewicza oraz Prezesa Zarządu WSK „PZL-Świdnik” Mieczysława Majewskiego.

 • Jak żyje się w Polsce

  01-12-2016
  Jak żyje się w Polsce
  Ponad 40 proc. Polaków nie może pozwolić sobie na nieplanowany wydatek, a prawie jedna trzecia z nas pracuje na umowach na czas określony. Mimo to jesteśmy zadowoleni z życia – tak przynajmniej wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. 
   
  Kilka dni temu GUS opublikował kolejną edycję raportu „Jakość życia w Polsce”, w którym zawarte są dane dotyczące najważniejszych obszarów życia zawodowego i osobistego mieszkańców naszego kraju. Wbrew stereotypowi, zgodnie z którym Polacy to naród lubujący się w narzekaniu, z danych GUS wynika, że jesteśmy pełni optymizmu. Zadowolonych z życia jest 8 na 10 mieszkańców naszego kraju. Czy na pewno mamy ku temu powody?
 • Silna baza członkowska priorytetem związków związkowych. Rezolucja EKZZ

  01-12-2016
  Silna baza członkowska priorytetem związków związkowych. Rezolucja EKZZ
  Rozwój związków zawodowych i zwiększanie uzwiązkowienia muszą stać się priorytetem politycznym, głosi rezolucja Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Silna baza członkowska jest warunkiem silnego ruchu związkowego.
 • Walka o wyższe płace w Hucie Łaziska i spółce Re Alloys

  29-11-2016
  Walka o wyższe płace w Hucie Łaziska i spółce Re Alloys
  Realne podwyżki wynagrodzeń, premia motywacyjna oraz premia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – to tylko część postulatów, które przedstawiły pracodawcom organizacje związkowe działające w Hucie Łaziska i spółce Re Alloys. Obydwa zakłady są ze sobą powiązane, zatrudnieni w nich pracownicy pracują w podobnych warunkach.
 • Stop przemocy w pracy. Wesprzyj MOP

  25-11-2016
  Stop przemocy w pracy. Wesprzyj MOP
  W 2018 r. w czasie Międzynarodowej Konferencji Pracy rozpocznie się pierwsza dyskusja dotycząca nowej konwencji i zalecenia MOP ws. przemocy wobec kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Pracownicy całego świata od wielu lat starali się, aby taka dyskusja w ogóle się odbyła. Teraz od postawy rządów i pracodawców, w dużej mierze, będzie zależał kształt, zakres oraz forma nowego instrumentu MOP.