Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy
  «   2017   »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
dzisiaj mamy: Poniedziałek, 24 Lipiec 2017
imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

 

Aktualności

 • Konferencja w ramach projektu CHANGE dla sektora lotniczego

  12-07-2017
  Konferencja w ramach projektu CHANGE dla sektora lotniczego
  Odbywająca się dziś w Rzeszowie konferencja jest zwieńczeniem realizowanego od listopada 2015r. projektu - Zmiany demograficzne w zatrudnieniu – CHANGE, będącego inicjatywą związków zawodowych w zakresie innowacji zatrudnienia w europejskim przemyśle lotniczym w celu zabezpieczenia wykwalifikowanych pracowników.
  Głównym celem projektu w Polsce jest zawarcie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy uwzględniającego podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników, wyrównanie standardów zatrudnienia i zasad konkurencyjności w przemyśle lotniczym i zatrzymanie migracji wykwalifikowanych pracowników.
 • obradował XXVII Kongres Sekretariatu Metalowców

  28-06-2017
  obradował XXVII Kongres Sekretariatu Metalowców
  XXVII Kongres Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność” obradujący 27 czerwca br. w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się modlitwą w intencji Kongresu odmówioną przez  o. Konrada Duka – proboszcza Parafii Św. Antoniego w Brzegach. Przybyły na obrady członek Prezydium Komisji Krajowej ds. branż Bogdan Kubiak przekazał pozdrowienia od Przewodniczącego Piotra Dudy i zrelacjonował podejmowane przez Komisję Krajową działania dot.  m. in. negocjacji wzrostu wynagrodzeń oraz rent i emerytur, wystąpienia do Minister Rafalskiej z wnioskiem o utworzenie branżowego zespołu ds. motoryzacji. B. Kubiak przedstawił informację dot. planów powołania sądów koleżeńskich oraz zmian w Statucie a także o rozpoczęciu prac nad nowelizacją ustawy o emeryturach pomostowych.
 • Kongres OS Kovo

  19-06-2017
  W ubiegłym tygodniu w Ołomuńcu odbył się VII Kongres czeskiego związku OS KOVO. Kongres miał charakter sprawozdawczo – wyborczy i uczestniczyło w nim około 200 delegatów reprezentujących 11 regionów oraz 36 przedstawicieli europejskich związków z branży metalowej, m. in. Sekretarz Generalny industriAll Global Walter Sanches, Sekretarz Generalny industriAll Europa Luc Triangle. Wśród zaproszonych gości krajowych byli Premier Republiki Czeskiej Bohuslav Sobotka, Przewodniczący Senatu Milan Štěch, przewodniczący konfederacji ČMKOS Josef Středula oraz emerytowani przewodniczący Jan Uhliř i Igor Pleskot. Sekretariat Metalowców reprezentowali Andrzej Karol - Zastępca Przewodniczącego oraz Dorota Mikłos.
 • Fińscy związkowcy z wizytą studyjną w Polsce

  14-06-2017
  Fińscy związkowcy z wizytą studyjną w Polsce
  Związkowcy z fińskiego TEAM Industrial Union reprezentujący przemysły tekstylny, chemiczny, farmaceutyczny, skórzany, drzewny przybyli do Polski z trzydniową wizytą studyjną.
  Na wczorajszym spotkaniu w Zarządzie Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” z udziałem przewodniczącego Wojciecha Grzeszka oraz przedstawicieli Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „S” dyskutowano na temat najistotniejszych działań podejmowanych przez związki, przedstawiono ich strukturę organizacyjną oraz najważniejsze dane ekonomiczne.
  Dziś fińscy związkowcy oglądają fabrykę MAN w Niepołomicach.
 • Komitet Wykonawczy industriAll Europa w Londynie

  08-06-2017
  Komitet Wykonawczy industriAll Europa w Londynie
  Obradujący w dniach 7-8 czerwca br. w Londynie Komitet Wykonawczy IndustriAll Europa, którego członkiem jest szef Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność” Bogdan Szozda dyskutował m. in. na temat  przyszłość przemysłu i produkcji w Europie po Brexit, kampanii EKZZ nt. wzrostu płac i projektu unijnego „Budowanie silniejszych związków zawodowych dzięki skutecznej koordynacji układów zbiorowych”.