Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy

Pikieta przez SumiRiko

09-07-2018
W ubiegły czwartek, 05.07.2018. przed zakładem SumiRiko Poland w Wolbromiu miała miejsce pikieta protestacyjna wspierająca działania Komisji Zakładowej „Solidarności”.
Pracodawca lekceważy pracowników i stronę społeczną, brak jest jakiegokolwiek dialogu społecznego. Od dłuższego czasu brak jest podwyżek płac w zakładzie mimo, że Zarząd wykazuje potężne zyski.
W pikiecie, która miała na celu nagłośnienie problemu udział wzięło ok. 50 przedstawicieli różnych branż z całej Małopolski, przedstawiciele Prezydium Zarządu Regionu a także lokalna i krajowa TV, radio i prasa.
Jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do porozumienia pomiędzy Zarządem a Komisją Zakładową, we wrześniu zorganizowana zostanie duża manifestacja przed siedzibą SumiRiko.
 
SumiRiko Poland należący do japońskiego koncernu, którego zakłady funkcjonują w kilku krajach Europy m.in. we Francji, w Niemczech, w Rumuni produkuje podzespoły motoryzacyjne głównie dla Toyoty, ale także dla Audi, Hondy, Volkswagena, Mitsubishi, Nissana, Porsche i innych.
W Polskiej fabryce, w dwóch zakładach - w Wolbromiu i Zagórzu, zatrudnionych jest ponad tysiąc osób z uzwiązkowieniem ok. 350 członków NSZZ „Solidarność”, które ciągle wzrasta.
 
Andrzej Gębara