Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy

Płyta

29-11-2017
Koleżanki i koledzy Przewodniczący, mija już 7 lat od mojego apelu przyjętego przez Krajowy Zjazd Delegatów we Wrocławiu w sprawie kontynuacji służby przy grobie bł. ks Jerzego, oraz 3 lata od decyzji Stolicy Apostolskiej ustanawiającej błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko Patronem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.  
W dniu 15 października, na kilka dni przed 33 rocznicą męczeńskiej śmierci Naszego Patrona, odbyła się w Bonisławiu koło Płocka uroczysta promocja płyty ,, Patronowi Solidarności” nagrana przez ks kanonika Franciszka Kucia. Płyta zawiera 11 utworów o treści religijnej i patriotycznej, opiewających życie, posługę kapłańską i męczeńską śmierć Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Koleżanki i koledzy wyrażam przekonanie, że ta płyta to nie tylko 11 utworów wokalno- instrumentalnych, to również swego rodzaju hołd składany w naszym imieniu, Naszemu Patronowi.
Dlatego uważa, że każda organizacja związkowa powinna tą płytę promować wśród członków i sympatyków Naszego związku. Ks. Jerzy oddał za nasz związek to co najcenniejsze – życie,  więc nie bądźmy obojętni i niech w każdej Sekcji, Komisji Zakładowej znajdzie się chociaż jedna płyta zatytułowana dość wymownie ,, Patronowi Solidarności” czyli Naszemu Duchowemu Opiekunowi.
Zamawiając tą płytę pokażmy, że jesteśmy związkiem, którego korzenie i historię potrafimy uszanować i przekazać następnym pokoleniom.
Poniżej skan okładki płyty i kontakt do ks kanonika Franciszka Kucia, autora tekstów, muzyki i wydawcy.
Wszystkich zainteresowanych informuję o możliwości nabycia tej płyt, zamówienia można składać bezpośrednio u autora tj. ks. Kanonika Franciszka Kuć pocztą elektroniczną na adres: franciszek_kuc@wp.pl, tel. 600 217 618
lub na pocztą tradycyjną na adres:
Ks. Franciszek Kuć
Bonisław 54
09-213 Gozdowo
 
Krzysztof Żmuda
Koordynator Krajowego Sekretariatu Metalowców